Szampon w kostce — jak z niego korzystać?

Szampon w kostce to absolutna nowość na rynku kosmetycznym. Co ciekawe, wiele kobiet zaznacza, że jest to także prawdziwa rewolucja w zakresie pielęgnowania włosów. Jednak jak korzystać z szamponu w kostce i jakie są jego największe zalety?

Czym dokładnie jest szampon w kostce?

Szampon większości z nas może się kojarzyć z kosmetykiem o płynnej, często żelowej konsystencji. Ma on jedno zadanie — usunąć łój oraz inne zanieczyszczenia nie tylko ze skóry głowy, ale także z całej długości włosów. Jednak pojawienie się szamponu w kostce całkowicie zmieniło pierwotne wyobrażenie.

Szampon w kostce, jak sama nazwa wskazuje, jest środkiem myjącym, który cechuje się jednolitą, zwartą konsystencją. Korzystanie z niego jest wyjątkowo proste, wydajne, a sam proces produkcji ogranicza negatywny wpływ na środowisko naturalne.

To właśnie z tego powodu tak wiele marek zdecydowało się wypuścić ten produkt na rynek. Chcą przez to podkreślić utożsamianie się z trendem „eko”, a jednocześnie dostarczyć kobietom unikalny środek, który pomoże im zadbać o kosmyki w odpowiedni sposób.

Jakie są największe zalety szamponu w kostce?

Szampon w kostce bardzo szybko przekonał do siebie szerokie grono „włosomaniaczek”. Panie szybko dostrzegły, że korzystanie z tego produktu wiąże się z mniejszym tarciem włosów i skóry głowy, co może przyczynić się nawet do wypadania kosmyków.

Produkt ten może pochwalić się jednak znacznie większą ilością zalet. Do najważniejszych z nich można zaliczyć:

  • wydajność — zasadniczo, jednak kostka szamponu jest w stanie zastąpić kilka butelek szamponów płynnych;
  • ergonomiczność i niewielkie wymiary — dzięki nim szampon w kostce świetnie sprawdza się jako kosmetyk podróżny;
  • zgodność z ideologią „less waste” – szampon w kostce może być wykorzystany do samego końca i generuje znacznie mniejszą ilość opadów.

Wbrew powszechnej opinii, stosowanie szamponu w kostce nie jest problematyczne. Łatwo się on spienia, a także dokładnie myje i pielęgnuje kosmyki, a także skórę głowy.

Przeczytaj także:  Jak ukryć siwe włosy? Odkryj moc pasemek i refleksów na swojej głowie!

Jak korzystać z szamponu w kostce?

W momencie pojawienia się tego produktu w sprzedaży panie tłumnie ruszyły do sklepów, by go po prostu przetestować. Jednak dalej pojawia się zasadnicze pytanie: szampon w kostce jak go używać?. Okazuje się, że istnieją dwie, sprawdzone metody.

1. Mydlenie szamponu w dłoniach

Jednym z częściej stosowanych sposobów na mycie głowy szamponem w kostce jest zmydlenie go w dłoniach. W tym celu wystarczy wyjąć produkt z opakowania, a następnie delikatnie zwilżyć go wodą.

Kolejno wystarczy rozcierać kosmetyk w dłoniach, dokładnie w ten sam sposób jak tradycyjne mydło. Powstałą pianę należy rozprowadzić po włosach i skórze głowy, wmasować i na sam koniec dokładnie spłukać.

2. Uzyskanie piany w pojemniku z wodą

Nieco rzadziej wykorzystywaną metodą jest spienianie szamponu w kostce w słoiku. W tym celu należy włożyć kostkę do pojemnika lub miseczki, a następnie zalać ją wodą. Wystarczy odrobinę potrząsnąć, by szampon zaczął się spieniać.

Pianę wystarczy nałożyć na włosy u nasady, a następnie wykonać delikatny masaż skóry głowy i spłukać.

Jakie nie powinno się stosować szamponu w kostce?

Szampon w kostce jest produktem dość innowacyjnym. Oznacza to, że podczas jego stosowania rzadko kiedy da się uniknąć błędów — przynajmniej na początku. Najczęściej panie decydują się na pocieranie włosów i skóry głowy kostką, czekając na to, aż spieni się ona na ich powierzchni. Okazuje się, że w ten sposób nie tylko generujemy nadmierne tarcie dla skóry głowy, ale także przyczyniamy się do znacznie szybszej eksploatacji kosmetyku.

Nie powinno się także pocierać szamponu o końcówki włosów, a tym bardziej energicznie je „szorować”. Najlepiej jest delikatnie rozprowadzić pianę u nasady włosów, a podczas spłukiwania sama obmyje ona końcówki. Ewentualnie, można ją po prostu nanieść na długość włosów, bez ich pocierania, a następnie spłukać letnią wodą. Dzięki temu unikniemy nadmiernego przeciążenia włosów.

Przewiń na górę